
for barnehageåret 2010/2011
Søknad om plass vil gjelde fra 01.08.10 eller seinere. Dersom det ønskes plass før 01.08.10, må ønsket oppstartsdato registreres i kommentarfeltet.
Alle som har registrert søknad med oppstart 1. januar 2010 eller seinere, trenger ikke søke på nytt.
Alle tidligere søknader med ønsket startdato før 1. januar 2010 blir slettet og må registreres på nytt.
Alle som i dag har plass og ønsker å utvide eller redusere plassen, tar kontakt med den enkelte barnehage. Det skal ikke legges inn ny søknad.
Dersom det søkes om plass i annen barnehage, vil en automatisk miste eksisterende plass dersom en får tilbud i en ny barnehage.
Lovfestet rett til barnehageplass, (barnehagelovens §8):
Dette innebærer at alle som har sendt inn søknad innen fristen 1. mars 2010, har rett til barnehageplass i løpet av august dersom barnet det søkes for har fylt ett år innen utgangen av august 2010.
For å ha større mulighet til å påvirke hvilken barnehage en får tilbud i, må det søkes flere barnehager.
Søkere som søker etter fristen har ikke krav på plass før neste års hovedopptak, men kan få tilbud dersom det er ledig plass etter at alle som har søkt innen fristen er plassert.

Barnehagekart hele kommunen | Barnehagekart Levanger sentrum
Liste over alle barnehager
Alle søknader må sendes elektronisk.

Søknadsfrist er 1. mars 2010.
Dersom søkere ikke har tilgang til internett eller har behov for veiledning, er det mulig å registrere søknaden ved Servicekontoret og biblioteket i Levanger.
Søkere kan også ta kontakt med den enkelte barnehage.
Lykke til med å søke barnehageplass i Levanger.
Søk barnehageplass i Verdal kommune>